16.5 C
Budapest
May 2, 2024
2020 – 2024 © MOCOHU Magyarország Hírek, Hungary News
Image default
adathalászatátveréscsomagcsomagja érkezett smscsomagküldőflubotgyanús csomagMAGYARORSZÁGmalwaresmssms csomagja érkezettTechtelefonszámla

Így kezelik a szolgáltatók a csomagos vírus által küldött SMS-eket

A napokban mi is rendre beszámoltunk a csomagértesítésről szóló SMS-sel terjedő makacs kártevőről, ami további fertőző üzeneteket küld szét az áldozatok mobiljáról bármiféle nyom nélkül. Így nagy valószínűséggel a felhasználó csak a szolgáltatójától értesül a nagy számú elküldött szöveges üzenetről.

Halász Viktor r. százados, a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Kiberbűnözés Elleni Főosztály Felderítő Osztály vezetője múlt hét pénteken közölte: akár 1000-1700 SMS-t is elküldhet egy ilyen fertőzött készülék, a költségek viszont az áldozat számláját terhelik. Egy ilyen konkrét bejelentés már érkezett. Hogy számíthat-e valamilyen segítségre a károsult, azzal kapcsolatban elküldtük kérdéseinket a szolgáltatóknak.

A Magyar Telekom válasza szerint egyelőre és elsősorban a megelőzésre, az ügyfelek tájékoztatására fókuszálnak, hogy minél kevesebben essenek áldozatul a FluBot kártevőnek.

Közben vizsgáljuk ügyfeleink érintettségét, ennek felmérést követően tudunk dönteni a további lépésekről”

– írta meg nekünk a szolgáltató.

Érdemes figyelni a webes felületeket

A Telenor közlése szerint a szolgáltatók ilyen helyzetekben azzal védik az ügyfeleiket, hogy a lakossági és kisvállalkozói fogyasztók esetében a magas forgalmi limitet alkalmazzák. Ez azt jelenti, hogy az előfizetők az Általános Szerződési Feltételekben meghatározott magasforgalmi összeghatárig vagy adatmennyiségig használhatják előfizetésüket.

Ha az előfizetéshez tartozó forgalmuk eléri a magas forgalmi limit értékének 80 százalékát, díjmentes SMS-ben kapnak róla értesítést, ha pedig a 100 százalékát, az Elektronikus Hírközlési Törvény szerint a szolgáltató köteles korlátozni a kimenő forgalmat – beleértve az SMS-t is.

A lakossági (tehát magánszemély, valamint lakossági kezelést kérő cég/egyéb szervezet nevén lévő) és kisvállalkozói ajánlatban 1-14 hívószámmal rendelkező számlás előfizetésekre a limit a szerződéskötést követő 1-6. hónapban lakossági előfizetőknek 16 500 Ft/hívószám, kisvállalkozói előfizetés esetén pedig 11 500 Ft/hívószám. A szerződéskötést követő 7. hónaptól a limit számításának alapját a telefonszám megelőző 6 havi legmagasabb kiszámlázott értéke adja, de minimum 25 400 Ft/hívószám –

– írta meg a szolgáltató.

A Telenor kiemelte, hogy az elküldött SMS-eket az előfizető nem látja a készülékén, de a Telenor ügyfelei a saját előfizetésük forgalmáról a MyTelenor alkalmazásban és az önkiszolgáló webes felületen is naprakészen tudják követni egyenlegük aktuális állását. Érdemes tehát ezt megtenni, ha letöltöttük a fertőző appot.

A Vodafone-tól egyelőre nem kaptunk választ, amennyiben igen, cikkünket frissítjük. 

Kapcsolódó
Ezt kell tudni a vírusról, ami a csomagos SMS-ekkel terjed

A csaló SMS-ekkel terjesztett FluBot nevű kártevő először a spanyolokat tarolta le, majd még több országba indult el – köztük Magyarországra is.
Dömös Zsuzsanna további cikkei
  • Van mobil, amiről már 1700 üzenetet küldött ki az SMS-es vírus
  • Ezt kell tudni a vírusról, ami a csomagos SMS-ekkel terjed
  • A Facebook elnézőbben kezeli a közszereplők támadását

The post Így kezelik a szolgáltatók a csomagos vírus által küldött SMS-eket first appeared on 24.hu.

Related posts

Nyitva hagyták az ajtót, a tolvaj több millió forintot vitt el egy fémdobozban

MOCOHU

Kill the Bill: azért tüntetnek a britek, hogy a jövőben is tüntethessenek

MOCOHU

Félidőben négy góllal vezetett, de kikapott az olimpiai bajnoktól a kéziválogatott

MOCOHU

DMCA.com Protection Status


Pin It on Pinterest

Share This