2020 – 2024 © MOCOHU Magyarország Hírek, Hungary News
Image default
asztrahanocskakézilabdaMAGYARORSZÁGnői kézilabda európa ligasiófok kcSporttóth gabriella

Újabb magyar válogatott kézilabdázó dőlt ki

A Siófok KC 32-26-ra legyőzte az orosz GK Asztrahanocska csapatát a női kézilabda Európa-liga negyeddöntőjének pénteki, első mérkőzésén, írta az MTI.

Nem kezdett jól a magyar csapat, több mint öt perc után szerezte első gólját, ezt kihasználva a gyorsabb és pontosabb Asztrahanocska hárommal ellépett. Egy ideig felváltva születtek a gólok, majd a 18. percben a siófokiak – a meccs során először – átvették a vezetést.

Kapcsolódó
Pálinger elmondta, mit gondol az olimpiai esélyeinkről

A Magyar Kézilabda Szövetség alelnöke elárulta azt is, mi a cél a válogatott mellett dolgozó szakmai stábbal.

De a magyar csapat továbbra sem volt kellően hatékony, ám támadásban egyre pontosabbnak bizonyult, Szikora Melinda pedig egyre jobban védett, így a szünetben 16-14 volt az állás.

A 27. percben a válogatott irányító, Tóth Gabriella súlyosnak tűnő ujjsérülés miatt végleg kivált a játékból.

Tomori Zsuzsanna a védekezés mellett támadásban is kimagaslott, Szikora továbbra is remekelt a kapuban, ennek köszönhetően a második félidő elején növelte előnyét a Siófok (24-19).