2020 – 2024 © MOCOHU Magyarország Hírek, Hungary News
Image default
kézilabdaMAGYARORSZÁGnői kézilabda vbnői kézilabda vb 2021női kézilabda-világbajnokságSport

Ilyen összeomlást is ritkán látni kézilabdameccsen

A házigazda Spanyolország válogatottja 29-13-ra legyőzte Argentínát a női kézilabda-világbajnokság nyitó mérkőzésén.

Kapcsolódó
Schatzl Nadine pozitív mintát produkált a kézivébé előtt

Lukács Viktóriát kontaktszemélyként izolálták, Fodor Csenge csatlakozik a kerethez.

A dél-amerikaiak nagyszerűen tartották magukat, 11-10-es félidő után még a 34. percben is 12-12 volt az állást, itt azonban az argentinok összeomlottak, és a maradék 26 percet a spanyolok 17-1-re (!) megnyerték.

A meccs legjobbjának a spanyolok kapusát, Silvia Navarrót választották, aki bravúros védései mellett egy góllal is hozzájárult a sikerhez.

A magyar válogatott csütörtökön 20.30-tól Szlovákia ellen kezdi meg szereplését az E csoportban, Llíriában, majd szombaton Csehországgal, jövő hétfőn pedig Németországgal játszik. A csoportok első három helyezettje kerül a középdöntőbe.