2020 – 2024 © MOCOHU Magyarország Hírek, Hungary News
Image default
kézilabdaMAGYARORSZÁGnői kézilabda vbnői kézilabda vb 2021női kézilabda-világbajnokságpuerto ricoSport

Történelmet írt a mínusz 72-es gólkülönbséggel vb-középdöntős kézilabdacsapat

Puerto Rico válogatottja kedden középdöntőbe jutott a spanyolországi női kézilabda-világbajnokságon. A karibi ország csapata az első két mérkőzésén összesen 25 gólt szerzett, a csoportkör harmadik, utolsó fordulójában viszont 30-24-re legyőzte Üzbegisztánt, ezzel kiharcolta a továbbjutást.

Kapcsolódó
Kézi-vb: Klujber Katrin nem játszhat Dánia ellen

A Fradi átlövőjének a combizma sérült meg, a pénteki szereplése is kérdéses.

Puerto Rico ezzel történelmet írt, hiszen korábbi egyetlen vb-szereplése alkalmával ugyan legyőzte Kazahsztánt a csoportban, de akkor azzal csak az alsóházban folytathatta.

A válogatott az első két mérkőzésén brutális vereségeket szenvedett: a hollandok 55-15-re, míg a svédek 48-10-re verték, azaz a mostani hatgólos győzelem ellenére is mínusz 72-es gólkülönbséggel jutott tovább.

A mérkőzés legjobbja Nathalys Ceballos volt, aki kilenc gólt szerzett, Sheila Hiraldo hét, Zuleyka Fuentes és Jailene Maldonado öt, illetve négy góllal járult hozzá a sikerhez.

A csapat a középdöntőben Norvégia, Románia és Kazahsztán együttesével mérik össze erejét, utóbbi együttes ellen akár ismét lehetnek győzelmi esélyei.

A nap rangadóján a címvédő Hollandia 31-31-es döntetlent játszott Svédországgal. Az első félidőben szinte végig a svédek vezettek négy-öt góllal, de a hollandok egy 4-0-s sorozatot produkáltak a szünet előtt. A második félidő szoros volt, a címvédő az ötvenedik percben vezetett először, a hajrában támadhatott a kétgólos előnyért, de nem járt sikerrel, Svédország pedig egyenlített. A döntetlennel mindkét együttes három pontot visz magával a középdöntőbe.

Női kézilabda-vb, 3. forduló

A csoport
Szlovénia – Angola 25-25 (13-14)
Franciaország – Montenegró 24-19 (12-12)

A végeredmény: 1. Franciaország 6 pont, 2. Szlovénia 3, 3. Montenegró 2, 4. Angola 1

B csoport
Lengyelország – Kamerun 33-19 (16-7)
Oroszország – Szerbia 32-22 (15-9)

A végeredmény: 1. Oroszország 6 pont, 2. Szerbia 4, 3. Lengyelország 2, 4. Kamerun 0

Hollandia – Svédország 31-31 (17-18)

A végeredmény: 1. Hollandia 5 pont (144-63), 2. Svédország 5 (125-56), 3. Puerto Rico 2, 4. Üzbegisztán 0

A középdöntő-csoportok állása
I. csoport: 1. Franciaország 4 pont (53-37), 2. Orosz csapat 4 (58-45), 3. Szlovénia 2 (46-47), 4. Szerbia 2 (47-53), 5. Lengyelország 0 (44-51), 6. Montenegró 0 (37-52)
II. csoport: 1. Norvégia 4 pont, 2. Hollandia 3 (86-46), 3. Svédország 3 (79-41), 4. Románia 2, 5. Kazahsztán 0 (35-84), 6. Puerto Rico 0 (25-103)
III. csoport: 1. Dánia 4 pont (68-41), 2. Németország 4 (56-45), 3. Koreai Köztársaság 2 (60-58), 4. Magyarország 2 (56-54), 5. Csehország 0 (50-63), 6. Kongó 0 (41-70)
IV. csoport: 1. Spanyolország 4 pont (60-32), 2. Brazília 4 (59-50), 3. Japán 2 (53-55), 4. Argentína 2 (44-58), 5. Horvátország 0 (51-58), 6. Ausztria 0 (48-62)

The post Történelmet írt a mínusz 72-es gólkülönbséggel vb-középdöntős kézilabdacsapat first appeared on 24.hu.