2020 – 2024 © MOCOHU Magyarország Hírek, Hungary News
Image default
Forma-1MAGYARORSZÁG

Hamilton őrült nagyot hajrázott, Bottasé az első rajtkocka

Valtteri Bottas, a Mercedes finn pilótája nyerte a sprintfutamot a Forma-1-es Brazil Nagydíj szombati napján, így a vasárnapi versenyt ő kezdheti majd meg az első rajtkockából, írta az MTI.

Kapcsolódó
Hamiltont utólag kizárták a Brazil Nagydíj időmérő edzéséről

A a címvédő és hétszeres világbajnok csak az utolsó helyről kezdheti meg a sprintfutamot.

A 32 éves Bottas idén harmadszor, pályafutása során pedig már 20. alkalommal kezdhet futamot a pole pozícióból.

A sprintfutamon Bottas mögött a világbajnoki pontversenyt vezető Max Verstappen (Red Bull) ért célba másodikként, Carlos Sainz Jr. (Ferrari) pedig harmadikként, így övék lesz vasárnap a második és a harmadik rajtkocka.

A szabálytalan hátsó szárny miatt kapott büntetése nyomán csak a 20. helyről rajtoló, címvédő és hétszeres vb-győztes Lewis Hamilton (Mercedes) ötödik lett a 24 körös szombati viadalon, de a versenyautójának motorelemcseréi miatt szintén van egy büntetése, így vasárnap a 10. pozícióból kezdi majd meg a futamot.

Bottas a sikerével – amelyet elsősorban kiváló rajtjának köszönhetett – három vb-pontot gyűjtött, Verstappen pedig kettőt kapott a második helyért, ezzel 21 pontra növelte előnyét az összetettben Hamiltonnal szemben.

A Brazil Nagydíj vasárnap 18 órakor kezdődik.

Sprintfutamos hétvégére harmadszor került sor a sportág történetében, az elsőt július közepén a Brit Nagydíjon, a másodikat pedig szeptember elején az Olasz Nagydíjon rendezték.