2020 – 2024 © MOCOHU Magyarország Hírek, Hungary News
Image default
dartsdarts vb 2024dartsvilágbajnoksággary andersonluke littlerMAGYARORSZÁGraymond van barneveldSport

A 16 éves csodadartsos egy legendát is kiejtett a vébéről

Bejutott a legjobb nyolc közé Luke Littler a dartsvilágbajnokságon, miután 4-1-re legyőzte Raymond van Barneveldet. Az ellenfele a negyeddöntőben Brendan Dolan lesz majd.
Littler egészen ellenállhatatlanul játszott a 2007-es világbajnok ellen, az első két szettet magabiztosan nyerte, és ugyan a harmadik felvonás valamivel szorosabb volt, azt is behúzta. Levegőben lógott, hogy kisöpri a hollandot, de Van Barneveld megrázta magát és kihasználta, hogy Littler elrontott egy 128-as kiszállót – a holland mosolyogva sétált le a szünetre.
A folytatás aztán elég magas színvonalú volt, de Littler tempóját egyszerűen nem lehetett tartani, így végül összesítésben 4-1-re nyert. Érdekesség, de az angol dartsos 21 nappal azt követően született, hogy Raymond van Barneveld 2007-ben vb-t nyert.

SENSATIONAL LITTLER DOES IT AGAIN!!
A truly incredible performance from Luke Littler as he DEMOLISHES his darting idol Raymond van Barneveld 4-1.
Simply breathtaking from the 16-year-old who storms into the Quarter Finals!
— PDC Darts (@OfficialPDC) December 30, 2023

Littler következő ellenfele, az északír Dolan nem akárkit, hanem a kétszeres vb-győztes Gary Andersont búcsúztatta egy rendkívül élvezetes mérkőzésen. Dolan már 2-0-ra vezetett összesítésben, innen fordított a skót, azonban a hatodik játszmában rögtön elveszítette a kezdését, ami után az északír lendületből döntő szettre mentett. Dolan aztán a döntő felvonást is behúzta, 4-3-mal lépett tovább.